Mini firmička "Jana Kučerová - Domácí delikatesy" vznikla v roce 2014 jako reakce na moji touhu po návratu k tradicím, k přírodě, k poctivým chutím a domácím výrobkům dělaným s láskou.
Chtěla jsem oprášit svoje vzpomínky z dětství na maminčinu nejlepší jahodovou marmeládu a na báječné kompoty od mé babičky. Přála jsem si, aby i můj syn měl ve vzpomínkách na dětství  kromě jiného i tradiční vůně a chutě poctivých domácích dobrot.
No a moje okolí mě v tom podpořilo, a tak začalo hledání starých receptů, vymýšlení nových, sklízení ovoce a vaření a vaření a vaření...

Můj milovaný muž o mě s láskou říká, že jsem šílená, a protože má asi trošku pravdu, tak Vám můžu v současnosti nabídnout přes třicet druhů domácích džemů a marmelád, několik druhů čatní, stále se rozšiřující sortiment sirupů a další dobroty.

Snažím se svoje výrobky dělat tak poctivě, jak to jen jde. Všechno ovoce a zelenina je ručně zpracovávané, většinu si sama trhám a sbírám, vše ručně krájím, nepřidávám žádné umělé konzervanty a jiné zbytečnosti. Krmím tím vlastní rodinu, takže chci jen to nejlepší! Moje výrobky jsou zkrátka 100% domácí a s láskou dělané a doufám, že i Vám budou chutnat!

Veškeré ovoce a zelenina (kromě citrusů) pochází z jižní Moravy, z mého nejbližšího okolí. Ovoce a zeleninu, které si nevypěstuji sama, kupuji od vybraných místních farmářů, kteří hospodaří ekologicky a s rozumem.

Razím heslo, že co si kdo navaří, to si má sám i prodat, takže na farmářských trzích můžete potkat pouze mě a mého manžela (jezdí se mnou moc rád:)). Žádní brigádníci, přeprodávači apod. Proto jsme také v sobotu vždy jen na jednom trhu a Vy si tak můžete koupit zboží přímo od výrobce!

V roce 2016 získal můj Jahodový extra džem ocenění Regionální potravina jihomoravského kraje  a k tomu cenu Zlatá chuť jižní Moravy. Dalších pět výrobků dostalo ocenění Chuť jižní Moravy (meruňkový džem, džem z černého rybízu, bezový sirup, pesto z medvědího česneku a jablečný křen).

Tak to je všechno - teď zbývá už jen ochutnat :)

 

Farmářské trhy
7.4.2019
Fler jarmar Třebíč - hotel Atom
10-17 hod.