Mini firmička "Jana Kučerová - Domácí delikatesy" vznikla v roce 2014 jako reakce na moji touhu po návratu k tradicím, k přírodě, k poctivým chutím a domácím výrobkům dělaným s láskou.
Chtěla jsem oprášit svoje vzpomínky z dětství na maminčinu nejlepší jahodovou marmeládu a na báječné kompoty od mé babičky. Přála jsem si, aby i můj syn měl ve vzpomínkách na dětství  kromě jiného i tradiční vůně a chutě poctivých domácích dobrot.
No a moje okolí mě v tom podpořilo, a tak začalo hledání starých receptů, vymýšlení nových, sklízení ovoce a vaření a vaření a vaření...

Můj milovaný muž o mě s láskou říká, že jsem šílená, a protože má asi trošku pravdu, tak Vám můžu v současnosti nabídnout přes třicet druhů domácích džemů a marmelád, několik druhů čatní, stále se rozšiřující sortiment sirupů a další dobroty.

Snažím se svoje výrobky dělat obyčejně = poctivě. Základem jsou kvalitní suroviny a žádná chemie. Ovoce a zelenina je ručně zpracovávané, většinu si sama trhám a sbírám, ručně krájím, nepřidávám žádné umělé konzervanty a jiné zbytečnosti. Moje výrobky jsou 100% domácí a s láskou dělané.

Veškeré ovoce a zelenina (kromě citrusů) pochází z jižní Moravy, z mého nejbližšího okolí. Ovoce a zeleninu, které si nevypěstuji sama, kupuji od vybraných místních farmářů, kteří hospodaří ekologicky a s rozumem.

V roce 2016 získal můj Jahodový extra džem ocenění Regionální potravina jihomoravského kraje  a k tomu cenu Zlatá chuť jižní Moravy. Dalších pět výrobků dostalo ocenění Chuť jižní Moravy (meruňkový džem, džem z černého rybízu, bezový sirup, pesto z medvědího česneku a jablečný křen).

V roce 2019 se sbírka oceněných výrobků rozšířila. Ocenění Chuť jižní Moravy 2019 obdrželo dalších 7 výrobků (broskvový džem s medovinou, rynglový džem, švestkový džem s čokoládou, višňový džem s čokoládou, grilovací omáčka jemná, sirup z černého rybízu a sirup z červeného rybízu).

Tak to je všechno - teď zbývá už jen ochutnat :)

 

Farmářské trhy